Almanya Çalışma Vizesi Almanıza Yardımcı Oluyoruz

Türk vatandaşı olarak Almanya çalışma vizesi başvurusu yapmak, vizenizi yenilemek ya da Almanya'da kalıcı ikamet izni almak için tüm başvuru sürecinizi sorunsuz ilerletmenizi sağlayacak profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Türkiye'den Almanya çalışma vizesi nasıl alınır ve başvuru için gerekli evraklar nelerdir gibi birçok sorunuza cevap vermek ve başvuru sürecinizin her adımında doğru yönlendirmeyi sağlamak için buradayız. Sürecin her aşamasında, işbirliği içinde olduğumuz Alman avukatımız ile beraber deneyimli ekibimiz tarafından size Türkçe dilinde destek sağlıyoruz!

Türkçe Dilinde Randevu Alın

Küresel markaların güveni ve işbirliği ile

Yasal Uyarı: Expats In Wonderland GmbH, mahkeme dışı yasal hizmetler yasasında (Rechtsdienstleistungsgesetz, RDG) tanımlandığı gibi yasal tavsiye sunmamaktadır. Her türlü hukuki tavsiye için güvenilir bir Alman hukuk bürosu ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz.

Almanya çalışma vİzesİ türlerİ

Almanya'da Çalışmak İsteyen Türk Vatandaşları Hangi Almanya Vize Türlerine Başvurabilir?

Almanya, dünyanın dört bir yanından gelen insanlara kapılarını açmış bir ülke olarak bilinmektedir ve özellikle Türkiye ile olan tarihi ve kültürel bağları nedeniyle Türk vatandaşlarını toplumunun önemli bir parçası olarak kabul etmektedir. Geçmişten günümüze Türkler, Almanya'nın sosyal ve ekonomik yapısına önemli katkılarda bulunmuştur, bu nedenle Almanya vize politikalarında; Türk vatandaşlarına vize ücreti konusunda özel indirimler ve vize süreçleri kapsamında bir çok esneklik sunmaktadır. Türkiye'den Almanya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşları için, Almanya çalışma vizesi başvuruları genellikle Türkiye'deki Almanya Büyükelçilikleri veya Konsolosluklarında başlatılmaktadır.

Bu süreçte, Türkçe konuşan deneyimli ekibimiz ve sivil hukuk danışmanımız ile birlikte, küresel markalar ile kurduğumuz iş birliklerinin de katkısıyla sizlere ana dilinizde hizmet vererek Almanya çalışma vizesi alma ve ailenizi Almanya'ya taşıma süreçlerinde rehberlik ediyoruz.

Türkiye'de bulunan Almanya Büyükelçilikleri'nde işlem sürelerinin uzun olabileceği bilinen bir gerçek, bunun yanında Türkiye'den yapılan bir Almanya çalışma vizesi başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır bunu öngörebilmek için, hangi Almanya çalışma vizesi türü ile ilerleyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Öte yandan Almanya'ya yerleşmek ve çalışabilmek için gerekli olan vize işlemleri, zor ve karmaşık olabilmekte, yanlış beyanlar ve eksik evraklar nedeniyle reddedilmeler yaşanabilmektedir. Bu nedenle, vize başvuru sürecinde karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek ve eksiksiz bir başvuru süreci için profesyonel destek sağlamak amacıyla danışmanlık hizmetleri önem kazanmaktadır. Expats in Wonderland olarak, tüm Almanya vize türleri için danışmanlık hizmeti sunuyor, Ticari Göçmenlik Bürosu (Business Immigration Office - BIS) ile işbirliğimiz sayesinde Alman Mavi Kart ve Çalışma Vizesi başvurularını hızlı ve etkili bir şekilde yönetiyoruz.

Türk Vatandaşları İçin Almanya D Tipi (Uzun Süreli) Vize - Ulusal Vize

Almanya Ulusal Vizesi (D Tipi Vize), uzun süreli konaklamalar için verilen bir vize türüdür. Türk vatandaşları için, bu vize başvuru süreci genellikle Almanya Büyükelçiliğinde başlamaktadır. Türkiye'den yapacağınız Almanya Ulusal Vize başvurularında, vize türünüz ne olursa olsun, elçilikte karşılaşabileceğiniz her türlü durum için size rehberlik ediyor ve sorunsuz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlıyoruz.

Türkçe Dilinde Randevu Alın
Türk Vatandaşları İçin Almanya Mavi Kart ve Çalışma Vizesi

Almanya Mavi Kart Vizesi, yüksek vasıflı işçileri ülkeye çekmek amacıyla tasarlanmış bir vize türüdür. Almanya'nın bu vize için belirlediği şartları son zamanlarda gevşeterek daha fazla nitelikli çalışanın ülkeye gelmesini teşvik ettiğini biliyor muydunuz? Biz, şirketlerin ve yetenekli bireylerin Almanya'ya kolayca taşınmalarını sağlayarak hem Mavi Kart hem de normal çalışma vizesi süreçlerinde baştan sona destek sunuyoruz.

Türkçe Dilinde Randevu Alın
Türk Vatandaşları için Almanya Serbest Çalışma Vizesi

Türk serbest meslek sahipleri ve sanatçılar, Almanya Serbest Çalışma Vizesi için Almanya Büyükelçiliğine yapacağınız başvurudan başlayarak, Almanya'ya geldiğinizde oturma izni almanız için gereken işlemlere kadar, bu sürecin her aşamasında size destek oluyoruz. Almanya Serbest Çalışma Vizesi için başvuranlara yönelik güvenilir ve deneyimli danışmanlık hizmetleri sunan önde gelen acentelerden biri olarak, sürecin her aşamasında yanınızda olacağız.

Türkçe Dilinde Randevu Alın
Almanya Sanatçı Vizesi (Berlin)

Berlin, uluslararası sanatçılar için dünyanın en çekici şehirlerinden biri olarak bilinir ve özellikle Türkiye'nin canlı kültür, müzik ve sanat sahnelerinden pek çok sanatçıyı kendine çekiyor. Alman Sanatçı Vizesi alım sürecinde - ki bu bir tür serbest çalışma vizesidir - size yardımcı olacağız. Bir sanatçı olarak Almanya'ya yerleşmenize ve pratiklerinizi Türkiye'den Berlin'e taşımanıza destek olmak için buradayız. Sizin sanatsal yolculuğunuzda yanınızda olmak ve Berlin'in renkli sanat dünyasında yerinizi almanıza yardımcı olmak bizim için büyük bir onur.

Türkçe Dilinde Randevu Alın
Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Almanya'da yeni bir başlangıç yapmak ve ailenizle birlikte bu ülkeye taşınmak istiyorsanız, sizin için buradayız. İster Almanya'da yaşayan eşinize veya Alman vatandaşı çocuklarınıza katılmak için olsun, isterse tüm aileniz Türk vatandaşı olsun, Almanya'da birlikte hayat kurmanıza yardımcı olacağız. Özellikle Mavi Kart sahipleri için, aile birleşimi başvurularınızın hızlı ve sorunsuz bir şekilde işlem görmesini sağlıyoruz. Ailenizle birlikte Almanya'daki yeni yaşamınıza kolayca geçiş yapmanız için gereken her türlü desteği sunmaktan mutluluk duyarız. Bu süreçte hızlı ve etkili çözümler için bize danışabilirsiniz.

Türkçe Dilinde Randevu Alın
Almanya'da Yaşayan Türk Vatandaşları için Vize Yenileme Başvurusu

Halihazırda Almanya'da Türk vatandaşı olarak yaşıyorsunuz ve vizeniz sona mı eriyor? Eğer Almanya vizenizin süresi dolmak üzereyse ya da kalıcı oturma izni almayı düşünüyor veyahut iş değişikliği yapmak istiyorsanız, size bu süreçte yardımcı olmak için buradayız. Deneyimli partner avukatlarımızla işbirliği içinde, Almanya vizenizin yenilenmesi sürecinde size adım adım rehberlik ediyor, vize yenileme veya değişiklik sürecinizin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Türkçe Dilinde Randevu Alın

Türkçe Destek Veren Danışmanımız Nilüfer ile Tanışın!

Nilüfer, bir zamanlar kendisi de Expats In Wonderland müşterisi olan ve eşiyle birlikte İstanbul'dan Almanya'ya taşınan deneyimli bir danışman ve bir Endüstri Mühendisi. Şimdi ise Türk vatandaşlarının Almanya Çalışma Vizesi, Almanya Aile Birleşimi Vizesi veya Almanya Öğrenci Vizesi gibi vize türlerini almalarına yardımcı olmak için ekibimize dahil oldu. Expats in Wonderland olarak onunla çalışmaktan ve sizlere kendi dilinizde hizmet vermekten büyük heyecan duyuyoruz.

Deneyimli danışman ve bir Türk göçmen.
Müşterilerine hem ana dili Türkçe'de hem de İngilizce dilinde hizmet vermektedir.
Berlin merkezli ekibimiz ve Alman avukatımız ile birlikte çalışmaktadır.
Türkçe Dilinde Randevu Alın

Almanya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya'ya göç sürecinizde, başvurunuzun doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmasında size destek oluyoruz. Bu destek, profesyonel koçluk, belgelerin tercümesi ve işbirliği içinde olduğumuz avukatımız tarafından sunulan hukuki danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

Türkiye'den Almanya'ya taşınırken ihtiyacınız olan tam belge kontrol listesini sağlayarak, hem Almanya çalışma vizesi hem de Almanya'da oturum izni almanız için gereken tüm adımlarda size rehberlik ediyoruz. Ayrıca, D tipi ulusal vize ve Almanya oturum izni için Türk vatandaşlarına özel belirlenen vize ücretleri hakkında bilgi vererek sürecinizi kolaylaştırıyoruz.
Almanya vizesi veya Almanya'da oturum izni başvurularınızda gereken belgeleri hazırlamanızda yanınızdayız; finansal planlarınız, iş planlarınız, tahminleriniz ve daha fazlasının hazırlanması konusunda size destek sağlıyoruz.
Avukatımız, Almanya'da vize veya oturum izni için gereken randevuların alınması, olası yapılacak randevu değişiklikleri, itirazlar veya diğer hukuki süreçlerle ilgili belgelerin sunulması gibi işlemlerde size yardımcı olacak.
Türkçe Dilinde Randevu Alın

Türkiye'den Yapacağınız Almanya Çalışma Vizesi Başvurunuz için Stratejik Yaklaşım

Vize başvurunuz için stratejik ve etkin tavsiyeler vermek için buradayız. İşbirliği yaptığımız avukatımız, hangi vize türüne başvurmanız gerektiği konusunda detaylı rehberlik sağlayarak, başvurunuzun her aşamasında size yardımcı olacak danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Serbest meslek sahibi veya sanatçı mısınız? Almanya'da kendi işinizin patronu olma yolunda atmanız gereken adımlar konusunda size yol gösteriyoruz.
Türkiye'den aile birleşimi vizesi başvurusu yapıyorsanız, sevdiklerinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde Almanya'ya getirmeniz için gereken desteği sağlıyoruz.
İstanbul, İzmir veya Türkiye'nin diğer şehirlerindeki Alman büyükelçiliklerinde yapacağınız başvurudan, Almanya'da oturma izni almanıza kadar olan sürecin, gerçekçi zaman çizelgelerini ve hızlı takip seçeneklerini anlamanızda yardımcı oluyoruz.
Türkçe Dilinde Randevu Alın

Türkiye'deki Almanya Büyükelçiliklerinden veya Konsolosluklardan Almanya Çalışma Vizesi Randevusu Rezervasyonu

İstanbul veya İzmir'deki Alman Büyükelçilikleri, Almanya çalışma vizesi başvurularını işleme almaktadır. Randevu almak bazen zor olabilir ve genellikle uzun bekleme süreleri olabilir; bu nedenle randevunuza tamamen hazır olmanız büyük önem taşımaktadır. Türkiye'den Almanya çalışma vizesi randevusu almanızda size yardımcı oluyoruz!

Türkiye'deki Alman Büyükelçiliği'nden randevunuzu alarak, belgelerinizin hazırlanması ve randevu sürecinde size rehberlik ediyoruz.
Belgelerinizin Almanca'ya gayri resmi çevirisi (örneğin CV veya motivasyon mektubu) ve resmi çeviri işlemleri konusunda da size destek sağlıyoruz.
Ekibimizin bir üyesi, Berlin'deki oturma izni randevunuzda sizinle birlikte olacak (ilk vizeler için). Bu süreçte her adımda yanınızda olarak, Almanya'da çalışma hayatınıza sorunsuz bir başlangıç yapmanızı sağlamayı hedefliyoruz.
Türkçe Dilinde Randevu Alın

Türk Vatandaşlarının Berlin'de Oturma İzni Randevusu Almalarına Yardımcı Oluyoruz!

Berlin'de yaşıyorsanız ve mevcut vizenizi yenilemek veya yeni bir vize türü almak istiyorsanız (örneğin, öğrencilikten iş hayatına geçiş yaparken) sizin için buradayız! Berlin'de vize ve oturma izni işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeniz için yanınızdayız.

Berlin'deki büyükelçilikten, yabancılar dairesinden (Ausländerbehörde) veya diğer bölgesel makamlardan vize randevusu almanıza yardımcı oluyoruz.
Hızlı ve etkili bir işlem için Ticari Göçmenlik Bürosu (Business Immigration Service - BIS) aracılığıyla işlenen çalışma vizesi randevularınızı da yönetiyoruz.
Göçmenlik makamlarından yanıt alamadığınız durumlarda ise iletişimi devralarak sürecinizi hızlandırmayı hedefliyoruz.
Türkçe Dilinde Randevu Alın

Almanya Çalışma Vizesi Ücretleri

Almanya, Türk vatandaşlarına vize ve oturum izni başvuru ücretleri konusunda önemli kolaylıklar sağlıyor. 2024 yılında Almanya Ulusal Vize (D tipi) ücreti 75 € olarak belirlenmiştir. 0-12 yaş arası çocuklar için bu ücretlerde indirimler uygulanmakta, Ulusal vize (D tipi) için çocuklar 37.50 € ödemektedirler. Ayrıca Almanya ulusal vize randevu ücreti 160 TL olarak belirlenmiştir.

Türkçe Dilinde Randevu Alın
Get Started

Ready to make Berlin your new home?

Book your consultation meeting today and get your relocation underway now.

Book Appointment